Jak začít s eet

Přehledný průvodce zavedením elektronické evidence tržeb

První 4 kroky k evidenci tržeb

1

Připravte se

Ujistěte se, že se vás EET týká

Pokud jako podnikatel nebo firma přijímáte platby v hotovosti apod., téměř jistě se vás EET týká, ať podnikáte v jakékoliv oblasti. Výjimek je velmi málo a týkají se jen velmi specifických činností.

Jestliže provozujete služby, opravy, servis, výrobu, obchod nebo máte svobodnou profesi jako lékař nebo právník, tak se vás EET týká.

Připravte si potřebné údaje

IČ, DIČ a adresu provozovny

Přístupové údaje do datové schránky (pokud ji máte)
Jestliže datovou schránku nemáte, budete si muset zajít na Finanční úřad osobně a požádat tam o přístupové údaje k EET - viz následující bod.

2

Podání žádosti

Podání žádosti o přístup k EET

Nejprve musíte podat tzv. "Žádost o autentizační údaje do EET". To můžete udělat dvěma způsoby:

Pokud máte datovou schránku, tak požádejte elektronicky na Daňovém portálu, odkud vám pak přijdou přihlašovací údaje do datové schránky. Postupujte podle tohoto návodu

Návod k podání žádosti přes datovou schránku

Osobně na finančním úřadě, kde dostanete obálku s údaji pro přihlášení na web EET, kde pak dokončíte proces zavedení EET.

Pokud datovou schránku nemáte (a ani si ji nechcete zdarma zřídit) tak si vezměte vaše IČ a DIČ a zajděte na váš Finanční úřad, kde požádejte o přidělení autentizačních údajů do EET.

3

Registrace provozovny, certifikát

Registrace provozovny a vygenerování certifikátu

Pro dokončení celé přípravy na EET je potřeba se přihlásit na Daňový portál, kde zaregistujete svoji provozovnu a vygenerujete si certifikát. Připravte si autentizační údaje z předchozího bodu a vymyslete si heslo, které musíte změnit při prvním přihlášení. A pak ještě jedno heslo pro certifikát, to ale může být stejné (požadavky na heslo).

Návod k registraci provozovny a vygenerování certifikátu

Zapište si přidělené číslo provozovny a zapamatujte si, kam jste si uložil(a) certifikát. Budete je potřebovat k vložení do pokladního zařízení.

Nezapomeňte také na povinnost umístění informačního oznámení o EET ve vaši provozovně.

4

Výběr zařízení

Výběr nejvhodnější pokladny na EET

Teď máte připravené údaje potřebné pro zahájení EET. Zbývá najít nejvýhodnější zařízení na EET. Doporučujem začít s tím, co máte u sebe nebo ve své provozovně - mobil nebo počítač či notebook.

Stačí použít chytrou aplikaci za pár korun a nemusíte do EET investovat žádné větší částky. S naší ENTER pokladnou splníte veškeré požadavky na EET a získáte řádu dalších funkcí, které vám pomůžou vaše podnikání ještě vylepšit.

Vyzkoušet ENTER pokladnu na mobilu nebo na PC

ENTER pokladna Jak začít s EET Stáhnout Cena Kontakt