Časté dotazy


Jak změnit rozmístění panelů na obrazovce


Dotaz:
Můžete použit některý z připravených vzhledů nebo si rozložení nastavit podle vlastních požadavků

Řešení:
Při prvním spuštění se vybere nejvhodnější vzhled programu podle typu displeje.

Ve volbě "Nastavení / Vzhled" si můžete změnit rozmístění panelů pokladny podle vlastníh ouvážení. Program si poslední použitý vzhled zapamatuje.

Pro ovládání klávesnicí
Vhodný pro práci na běžném počítači nebo nebooku a obsluhu přes klávesnici.Dotykový s účtenkou vpravo (vlevo)
Vhodný pro dotykové displeje. Je skrytý panel úloh, k funkcí se snadno dostanete tlačítky "Menu" a "Funkce účtenky".Jednoduchý
Minimalistický vzhled vhodný pokud program chcete mít co nejjednodušší a zadáváte účtenky jen cenou.Jednoduchý dotykový
Totéž ale pro dotykové displeje.


Nastavení vlastního vzhledu

Pokud vám nevyhovuje žádny z připravených vzhledů, můžete si jej nastavit sami tak, že v "Nastavení / Vzhled" povolíte změnit rozmístění panelů. Pak přesouváte panely tak, že uchopíte panel za záhlaví nebo za záložku myší a táhnete do místa, kam vám program umožní panel přichytit.V některých případech je potřeba panel přesunout v několika krocích. Pokud chcete např. přesunout panel s klávesnicí pod účtenku, je potřeba nejprve jej přesunout úplně dolů na dolní okraj celého okna, kam je přichycení povoleno. A ve druhém kroku pak přesunout pod účtenku. Toto chování vyplývá z herarchie oken, kdy je nejprve nutné okno vytáhnout ze kontejneru, kde je zanořeno a pak teprve přesunout do jiného kontejneru panelů.

Panely je možné nastavit také jako vyjíždějíci, jako jsou nastavené v jednoduchém vzhledu. Stačí panel přesunout na božní okrak okna a pak klepnout na ikonku špendlíku v záhlaví panelu. Tím se začne panel skrývat při jeho opuštění nebo po chvíli automaticky. Vyjížděcí panely jsou nastaveny u jednodychých vzhledů.

Zpět na seznam řešení