Časté dotazy


Sledování množství na skladě


Dotaz:
Kde najdu aktuální stav položek v ceníku? Množství, kusy atd.

Řešení:
Stav u každé položky v ceníku vidíte v údaji "Množství" při editaci ceníku. Když číslo v údaji množství přepíšete, nastavíte tím aktuální hodnotu.

V pruhu nástrojů v ceníku je volba "Příjem na sklad", kde můžete zadávat příjem, případně výdej, ze skladu mimo prodeje. Změnou hodnoty "Množství" přímo v ceníku se vytvoří záznam v této agendě.

Pokud si chcete zobrazit údaj "Množství" i v tabulce ceníku, klepněte pravým tlačítkem myši na záhlaví libovolného sloupce a vyberte z nabídky volbu "Výběr sloupců". Z okénka si přetáhněte údaj "Množství" do záhlaví sloupců tabulky. Tak můžete přidat i jiné sloupce nebo naopak vytáhnutím ze záhlaví sloupce odebrat. Případně přesunout pořadí mezi sebou.


Pokud nechcete sledovat aktuální množství na skladě, tak nemusíte množství vůbec zadávat. Prodej půjde do mínusu a v údaji "Množství" tak budete vidět, kolik se prodalo každé položky celkem za dobu používání pokladny.

Počet prodaného množství v jednotlivých dnech si můžete zobrazit volbou "Sestava skladová karta" v lokálním menu nad položkou ceníku v hlavním okně pokladny.Zpět na seznam řešení