Časté dotazy


Jak načíst ceník ze souboru


Dotaz:
Formát souboru pro import a jak připravit soubor pro načtení do pokladny

Řešení:
Ceník můžete importovat a exportovat ve dvou formátech:
- CSV - textový soubor s údaji oddělenými středníkem nebo čárkou
- XML - soubor ve struktuře ceníku pokladny

Soubor CSV můžete použít, pokud máte data např. v Excelu nebo je můžete v tomto formátu získat jiných programů nebo zdrojů. XML soubor zase můžete z jiných zdrojů získat XSL transformací nebo pokud si necháte připravit programové řešení na míru pro častější import ceníku do ENTER pokladny.

Formát souboru ceníku pro import:

Kod;EAN;PLU;Nazev;MJ;Skupina;Cena;CenaNakup;SazbaDPH;Barva;Mnozstvi;Poradi;Poznamka
1;;0;Položka 1;ks;Skupina 1;10.60;0;21;FF90EE90;0;;
2;;0;Položka 2;kg;Skupina 1;20.30;0;21;FF90EE90;0;;
3;;0;Položka 3;ks;Skupina 2;30;0;21;;0;;
4;;0;Položka 4;ks;Skupina 2;40;0;21;;0;;

Do tohoto formátu si data můžete připravit v textovém erditoru nebo třeba uložením do CSV z Excelu (v Excelu volba "Soubor / Uložit jako" a vybrat formát CSV).
Funkce pro import a export ceníku najdete v okně "Ceník" pod tlačítkem "Export / Import".

V prvním řádku musí být názvy údajů tak, jak jsou uvedeny zde. Názvy přesně a bez háčků a čárek. Nemusí obsahovat všechny sloupce, ale musí obsahovat alespoň "Kod" a "Cena" a hodnoty těchto dvou údajů musí být neprázdné. Desetinná čísla se uvádějí s tečkou.

Pořadí údajů je libovolné. Pokud textový údaj obsahuje oddělovač (středník nebo čárku), musí být uzavřen do uvozovek (např. ;"text se ; středníkem";). Pokud chcete zadat barvu, je potřeba ji uvést v hexadecimálním vyjádření na 6 nebo 8 míst. Kód barvy jednoduše zjistíte, když si zadáte nějaké záznamy s barvou do ceníku a vyexportujete.

Formát XML souboru:Pokud potřebujete poradit nebo pomoct s importem ceníku, můžete kontaktovat technickou podporu. Pomůžeme vám.

Zpět na seznam řešení