Časté dotazy


Jak nastavit tisk účtenky když je text neúplný


Dotaz:
Možnosti uživatelského nastavení formátu tisku účtenky

Řešení:
1) Nejprve vyzkoušejte vybrat jiný typ tiskárny v "Nastavení programu / Účtenky / Typ tiskárny". Pro tiskárny účtenek na paírové role může pomoct vybrat užší rozměr. Pro běžnou tiskárnu při výběru formátu A4, A5, A6 by neměl být problém, pokud vložíte do tiskárny odpovídající velikost papíru.

Volba "Běžná tiskárna úzká účtenka" používá formát 70mm x 210mm, tedy třetina A4 na výšku. Pokud vložíte takovýto formát do tiskárny, tak by se měla účtenka na papír trefit. Záleží ale na tiskárně a jejím ovladači.

2) Pokud výběr tiskárny váš problém nevyřešil, můžete si upravit formát tisku. Vložte následující parametry (texty) do pole Hlavička účtenky:

- pro nastavení šířky tisknuté oblasti: /width=n/ , kde n je šířka v mm
- pro odsazení zleva: /padding-left=n/ , kde n je posun z levé strany v mm
- můžete si také nastavit zarovnání zleva nebo na střed: /left/ nebo /center/

Příklad:

/width=60//padding-left=5//left/

To zadejte do prvního řádku pole Hlavička účtenky. Pokud máte v hlavičce další svůj text, může začínat hned za parametry nastavení. Pokud by byl vlastní text na dalším řádku, bude v účtence volný řádek nad vlastním textem.Pokud potřebujete řešit problém s nespávným zobrazením českých znaků s háčky a čárkami u některých typů tiskáren (zpravidla staších) nebo jejich ovladačů, můžete využít volby odstranění diakritiky na účtence. V dialogu ukončení účtenky vyberte vpravo nahoře volbu "BD - Česky bez diakritiky". Tím se odstraní háčky a čárky v předloze sestavy účtenky. Pak je třeba si zadat udaje do hlavičky a patičky také bez diakritiky, případně i položky do účtenky dávat bez háčků a čárek.

program umožňuje i zcela změnit formát záhlaví účtenky, více v návodu Jak nastavit vlastní formát záhlaví účtenky.

Zpět na seznam řešení