Časté dotazy


Jak používat stoly


Dotaz:
Pro restaurace, kavárny, cukrárny můžete sledovat útratu u jednotlivých stolů

Řešení:
Postup nastavení a používání:

1) Vyberte záložku "Nástroje", tlačítko "Nastavení programu" v nástrojovém pruhu, záložka "Program" a zde zaškrtnšte volbu "Používat stoly". Uložte nastavení a v okně pokladny se objeví záložka "Stoly".

2) V záložce Stoly klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu "Nový stůl". Pojmenujte si jej. Takto vytvořte záznamy o všech stolech.

3) Při práci s pokladnou zadáte položky do účtenky a klepnete na volbu "Přidat na stůl" v nástrojovém pruhu nahoře. Když přijde další objednávka od stolu, tak ji zadáte do účtenky a opět použijete tlačítko "Přidat na stůl". U něj vždy zvolte, na který stůl přidáváte.

3a) Druhou variantou je, když máte nějaké položky v účtence, poklepat myší (nebo prstem na dotykové obrazovce) na konkrétní stůl. Po dotazu a potvrzení se položky na stůl přidají. Když ale poklepete na stůl a v účtence není žádná položka, tak se položky přesunou ze stolu
do účtenky. Tam můžete pak přidat další položky nebo cokoliv upravit a vrátit na stůl nebo účtenku ukončit.

Může se stát, že host si přesedne k jinému stolu a vy chcete jeho útratu přesunout s ním. Pak postupujte tak, že přesunete položky ze stolu do účtenky (viz výše) a použijete funkci "Rozdělit účtenku" z lokálního menu (pravé tlačítko myši) nad účtenkou. V okně rozdělení poklepáním přesunete položky hosta do pravé části okna a pak tlačítkem nahoře je přesunete na jiný stůl nebo vložíte do účtenky k zaplacení.

Stejným způsobem postupujete, když jednotliví hosté od stolu platí samostatně.

Pokud potřebujete rozdělit položky přiřazené na st na stole

Zpět na seznam řešení