Časté dotazy


Instalace síťové verze FORM studia


Dotaz:
Jak nainstalovat program, aby bylo možné sdílet data v síti?

Řešení:
V programu FORM studio můžete sdílet data v síti mezi více uživateli (v licenci Multi a v licenci Start pro vyzkoušení). Instalace pro sdílení dat v síti sestává ze dvou částí:

a) Instalace aplikačního serveru

Pro sdílení dat v síti je třeba instalovat na jeden počítač (datový server) serverový program, který zajistí sdílený přístup k datům. Pro instalaci aplikačního serveru použijte instalační soubor, který je k dispozici v sekci Ke stažení. Počítač, na který chcete instalovat server, musí mít v síti pevnou IP adresu. K instalaci tohoto programu jsou třeba administrátorská práva.

Po dokončení instalace je nainstalován serverový program do zadané složky na disku a současně spuštěn jako služba. FORM studio server pracuje pomocí protokolu TCP/IP.

b) Připojení ke sdíleným datům z jednotlivých stanic

Na každém počítači, na kterém chcete používat FORM studio v síťovém provozu, je třeba mít nainstalovaný program FORM studio. V Nastavení programu můžete zvolit, zda chcete pracovat s lokálními daty nebo se připojíte ke sdíleným datům. Instalace je pro oba případy stejná.

1. Otevřete Nastavení programu volbou Agenda / Nastavení programu
2. Vyberte v obsahu stránku Sdílení dat
3. Vyberte volbu Sdílená data uložená v síti na serveru s IP adresou
4. Zadejte IP adresu serveru, na kterém běží server nainstalovaný podle popisu výše. Jestliže adresu neznáte, použijte tlačítko Vyhledat servery.
5. Stiskněte tlačítko Nastavit

Po připojení ke sdíleným datům zadejte do programu licenční údaje (nabídka Agenda / Nastavení programu / Licence). Licenci stačí zadat pouze na jednom PC, ostatní stanice si načtou licenční údaje ze sdílené databáze.

Mohlo by vás zajímat:

Instalace na terminálovém serveru
Databáze na linuxu
Sloučení dat nezávislých instalací FORM studia
Nejde se připojit ke sdíleným datům

Zpět na seznam řešení