Časté dotazy


Novinky ve FORM studiu 2013


Dotaz:
Co je nového ve verzi pro rok 2013?

Řešení:
Změna vzhledu a ovládání

1) Pás karet
Původní vzhled klasického menu byl vyměněn za moderní a přehlednější pás karet (podobný, jaký znáte například z Microsoft Office). Z toho vyplývá i změna ovládání programu. Ovládání je nyní intuitivnější a práce je rychlejší a pohodlnější. K původnímu vzhledu je možné se vrátit v Nastavení programu (nachází se na kartě Agenda). První dojem může být u některých konzervativních uživatelů překvapivý, přesto doporučujeme nový vzhled alespoň vyzkoušet. Za krátký čas si jej určitě oblíbíte.

FORM studio 2013 - novinky

2) Nejpoužívanější formuláře
Jestliže používáte opakovaně stejné formuláře, můžete si k nim zrychlit přístup pomocí tlačítka Nejpoužívanější. Tlačítko se nachází na pásu karet Domů.

3) Zobrazení formulářů podle vybraného období - zrychlení práce v síti.
Do programu přibyla možnost zobrazovat formuláře od vybraného roku. Většina uživatelů obvykle pracuje s aktuálními, případně s loňskými formuláři. Starší formuláře pak není nutné stále zobrazovat. Tento parametr doporučujeme používat také uživatelům, kteří sdílí data a mají rozsáhlou databázi formulářů a klientů. Omezení zobrazení formulářů od určitého roku výrazně zrychlí práci v programu.

4) Změna umístění navigačního panelu
Navigační panel byl přesunut na pravou stranu především z důvodu, že jeho důležitost již není tak velká, jako byla v minulé verzi. Hlavní akce nyní uděláte z pásu karet. Navigační panel nyní využijete nejvíce pro přepínání mezi okny. Pokud chcete panel přesunout vlevo, můžete to provést v Nastavení programu v části Obecné.

5) Barevné styly
Zároveň s pásem karet jsme do programu doplnili možnost změny barevného vzhledu programu. Barevné styly najdete v Nastavení programu v části Obecné. Výchozí styl je nyní Světlý.

Nové funkce

Import XML souborů ve formátu EPO (určených pro elektronické podání)
U formulářů Přiznání k DPH, Souhrnné hlášení a Výpis z evidence pro daňové účely je nyní možné importovat soubor ve formátu XML (ve struktuře pro elektronické podání). Pokud vám vaši klienti posílají XML soubory z jiného účetního programu, můžete nyní provést import ve formuláři v nabídce Funkce.

Přehlednější zobrazení dokumentů
Do agendy dokumentů přibyl nový sloupec, který graficky rozděluje dokumenty podle původu.

FORM studio 2013 - novinky

Aktualizace programu ze sítě
Uživatelé síťové verze programu určitě ocení možnost aktualizovat program z lokální sítě. Platí pravidlo, že jedna stanice (kterou si vyberete za hlavní) provede aktualzaci z internetu nebo ze souboru. Ostatní stanice potom provedou aktualizaci programu ze sdílené databáze. Tato možnost se nachází v nabídce Nastavení programu/Aktualizace.

Vylepšená archivace datových schránek
Rozšířili jsme okruh archivovaných souborů o formát ZFO u odeslaných zpráv z datové schránky.

Zpět na seznam řešení