Časté dotazy


Aktualizace FORM studio 2013 - verze 10.3.2, převod dat


Dotaz:
Jaký je postup při aktualizaci na verzi 10.3.2 ?

Řešení:
Před aktualizací doporučujeme provést zálohu dat!

Lokální instalace (licence Standard a Profesional)
- program nabídne běžnou aktualizaci, po její instalaci se nabídne převod dat. Klepněte na tlačítko Převést data. Po dokončení převodu spusťte program a můžete pracovat.

Převod dat

Síťová instalace(licence Multi)
1) Ukončete všechna FORM studia v síti.
2) Stáhněte si z internetu instalátor pro update serveru updatefsserver8.exe.
3) Instalaci spusťte na stejném počítači, kde je nainstalovaný současný FORM studio server. Update instalujte do stejné složky, kde je nainstalovaný současný server (standardně C:/FORM studio server).
4) Po dokončení instalace se nabídne program pro převod dat. Klepněte na tlačítko Převést data. Převod dat může trvat delší dobu.
5) Spusťte FORM studio 2013. Program nabídne aktualizaci z internetu, proveďte ji. Poté můžete spustit program a normálně pracovat.

Poznámky:
- Jestliže nemůžete provést aktualizaci přímo z internetu, stáhněte si plnou instalaci a program přeinstalujte do stejné složky, ve které se nyní nachází (standardně C:\Program Files (x86)\KASTNER software\FORM studio CZ). Při přeinstalaci vyberte možnost Oprava programových souborů.
- Aktualizaci je nutné provést na všech stanicích
- Někteří uživatelé mají licenci Multi, ale nepoužívají síťové připojení (mají několik nezávislých programů na více počítačích). V takovém případě postupují při aktualizaci shodně, jako licence Standard a Profesional.
- Aktualizace databáze umožňuje zrychlení programu, vyšší bezpečnost dat, zálohování na serveru a další výhody
- Pokud používáte na serveru sdílenou databázi zároveň pro CZ i SK verzi, je potřeba po upgrade serveru doplnit v nastavení serveru alias (FSDATASK) pro složku DATA.SK. Do nastavení serveru se dostanete pomocí souboru nxServer3administration.url.

Možné problémy:
Po instalaci upgrade FORM studio serveru se nelze připojit ke sdíleným datům

Zpět na seznam řešení