Časté dotazy


FORM studio server 3.12 - nastavení


Dotaz:
Přišel jsem o nastavení FORM studio serveru. Můžete mi poradit, jakým způsbem server nastavit?

Řešení:
FORM studio server se při instalaci nastaví tak, že není nutné nic měnit. Pokud máte speciální požadavky nebo je třeba nastavení vrátit zpět na výchozí, projděte si tento návod.

Nastavení serveru zobrazíte tak, že spustíte soubor nxServer3administration.url, který se nachází ve složce FORM studio serveru. Druhou možností je spustit internetový prohlížeč a přejít na adresu http://localhost:10088.

Důležitá nastavení:
1) Aliases - cesty k datům
Pokud je nastavení aliasů prázdné, nastavte cesty k datům (standardně jsou data na C:/FORM studio server/DATA.CZ)2) Server engine a SQL engine
V nastavení položek Server engine a SQL engine je třeba mít zaškrtnutou volbu Active.

3) TCP/IPv4 Transport
Zde nastavte také Active. Dále je nutné nastavit port pro přenos dat (výchozí hodnota je 16000). V případě kolize s jinou aplikací nebo službou můžete port změnit. V takovém případě je nutné nastavit stejný port i v programu FORM studio (Agenda / Nastavení programu / Sdílení dat).Obecné podmínky pro provoz serveru:
- služba musí běžet na počítači s Windows (XP a novější). Doporučujeme používat serverový operační systém.
- počítač musí mít pevnou IP adresu (prověřte v Ovládacích panelech Windows - Centrum síťových připojení a sdílení)

Provoz síťové verze CZ i SK na jednom FORM studio serveru
Jestliže chcete provozovat obě verze programu v síti na jednom serveru, zkopírujte složku DATA.SK do složky s FORM studio serverem (je možné použít i jinou složku). Dále doplňte v části Aliases cestu k datům. Název aliasu bude FSDATASK pro slovenskou verzi, pro českou potom FSDATACZ.

Zpět na seznam řešení