Výdej do mínusu v evidenci skladu

Dotaz:

1) Je možné ve skladu provádět výdej do mínusu? 2) Jak poté zjistit tyto výdeje do mínusu a opravit, tento stav, aby bylo v programu poté vše v pořádku?

Řešení:

1) V programu je možné v evidenci skladu provádět výdej do mínusu. Toto nastavení se provede v nastavení firmy / Sklady - volba Povolen výdej do mínusu
2) Tyto výdeje do mínusu je možné zjistit tak, že si v nabídce Ostatní / údržba dat provedete tuto údržbu dat a pokud se nějaký výdej do mínusu uskutečnil, tak vás na to program upozorní. Zobrazí přesně kdy, kterým dokladem a na které položce se tento výdej do mínusu uskutečnil. Jakmile zjistíte na kterých ceníkových položkách se výdej do mínusu uskutečnil, tak doporučuji provést následující:
a) otevřít si ceníkové položky (Sklady / Ceník).
b) klávesou F8 si označit všechny, u kterých se uskutečnil stav do mínusu.
c) otevřít správce sestav (Ctrl + P, nebo soubor sestavy) a zde si vybrat sestavu Skladová karta. Nastavíte si správné období a rozsahu tisku - Označené a sestavu si vytisknete.
V těch ceníkových kartách jsou všechny uskutečněné pohyby a je zde přesně zobrazeno, kdy se výdej do mínusu uskutečnil a přesně kolika kusy.
Nyní je potřeba provést opravu data na skladové příjemce, kterou se množství na sklad opět přijalo. Datum opravíte tak, aby bylo buď o nějaký den nižší a nebo alespoň stejné jako datum výdeje do mínusu.

Objevila se neočekávaná chyba. Klepněte prosím na Obnovit stránku

🗙

Probíhá připojování k webu kastnersw.cz ...

Pokud to trvá delší dobu, tak:

• může být problém v internetovém připojení

• nebo probíhá update serveru

• můžete zkusit stránku otevřít v novém okně

Prebieha pripájanie k webu kastnersw.cz ...

Ak to trvá dlho, tak:

• môže byť problém v internetovom pripojení

• alebo prebieha update serveru

• môžete skúsiť stránku otvoriť v novom okne