Časté dotazy


Nastavení přístupu k datovým schránkám ve Stereu


Dotaz:
Jak zprovoznit přístup k datové schránce?

Řešení:
Pro možnost odesílat formuláře do datových schránek z programu Stereo, je nutné splnit tři podmínky:

1) Nainstalovat kořenový certifikát autority Postsignum
Certifikát je nyní k dispozici v rámci aktualizace Windows (týká se Windows XP SP3, Vista a 7). Více informací najdete na webu http://www.postsignum.cz/certifikaty_autorit.html.

2) Systém musí obsahovat prostředí .NET framework
Na počítači musí být nainstalované prostředí Microsoft .NET framework. U Windows XP je třeba prostředí doinstalovat, pokud nebylo nainstalováno prostředí dříve z jiného důvodu. Windows Vista již toto prostředí obsahují po instalaci. Absenci tohoto prostředí oznámí program touto chybovým hlášením při pokusu přihlášení ke schránce:
DS_neniNET.png, 10kB
Instalátor prostředí .NET framework můžete stáhnout na webu Microsoftu. Pro práci s datovými schránkami dostačuje verze .NET framework 2.0.

3) Správně vyplnit přihlašovací údaje ke schránce
V programu Stereo vyberte nabídku Ostatní - Nastavení firmy. V základních údajích vyplňte Jméno, heslo a ID datové schránky podle údajů, které vám byly zaslány od zřizovatele datových schránek. Pokud program hlásí chybně zadané přihlašovací údaje, zkuste tyto údaje zadat přímo na webovém rozhraní datových schránek . Pokud budou údaje fungovat na webovém rozhraní schránek, měly by fungovat také ve Stereu.

Datovou schránku můžete od verze Stereo 2010 otevírat přes nabídku Kancelář - Datová schránka.

Pozn. Pokud ve Windows 7 nebo Vista máte zapnutý nástroj Řízení uživatelských účtů (UAC), tak je potřeba program Stereo 2010 spustit jako správce, aby bylo možné v programu pracovat s datovými schránkami.

Zpět na seznam řešení