Časté dotazy


Instalace STEREA 2018 a převod dat z loňské verze


Dotaz:
Jak postupovat při přechodu na novou verzi programu - Stereo 2018 a jak převést data z loňské verze?

Řešení:
Instalace Sterea 2018 a převod dat z předchozí verze

1) Stáhnete si instalační soubor Sterea 2018. Po jeho vydání ji najdete na stránce Ke stažení. O vydání Sterea 2018 se dovíte z e-mailového zpravodaje INFO. Soubor doporučujeme nejprve stáhnout do složky, kam ukládáte stažené soubory.

2) Ze staženého souboru dvojitým kliknutím myši spusťte instalaci programu. Objeví se dialog spuštění souboru. Klepněte na tlačítko spustit. Otevře se průvodce instalací programu. Postupujte podle pokynů průvodce.

3) V průvodci instalace vás program vyzve k zadání licence. Licence byla zaslána na váš e-mail, po úhradě zálohové faktury za Servis 2018. Licenční údaje můžete zadat i později v programu v nabídce Ostatní/Nastavení programu/Licence. V případě problémů se zadáním licence si prohlédněte návod.

4) Proveďte převod dat ze Sterea 2017 pomocí volby Soubor/Import - Stereo 2017 - ekonomický software 19.x.x. Při převodu dat nesmí být program Stereo 2017 spuštěný.

5) Vyberte nebo zadejte cestu do složky, kde je uložena loňská verze programu Stereo (např. C:\Stereo2017 v18).

6) Stiskněte tlačítko Další a vyberte firmy, které chcete převést.

7) Stiskněte tlačítko Dokončit.

8) Prohlédněte si, vytiskněte nebo uložte Protokol o importu dat.

9) Po dokončení převodu dat spusťte údržbu dat, kterou vám program nabídne.

10) Zkontrolujte namátkově převedená data.

Instalace síťové verze STEREA 2018 a převod dat z loňské verze.

Informace, jak postupovat na přelomu roku, naleznete zde.

Pomoc při řešení problémů

Pokud nemůžete najít licenční údaje k programu Stereo 2018, prohledejte pozorně došlé e-maily v době 20 dnů od úhrady služby Servis 2018. Všem uživatelům tyto informace zasíláme na kontaktní e-mail. Ve zprávě najdete licenční údaje a daňový doklad ve formátu PDF. Pokud licenční informace nenajdete, kontaktujte obchodní oddělení.
Vystavené faktury máte k dispozici on-line na firemním webu www.kastnersw.cz. V případě technických problémů při instalaci nebo převodu dat kontaktujte technickou podporu.

Zpět na seznam řešení

Vyzkoušejte naši EET pokladnu