Aktuality, informace


Prověřování firem


Informace o firmách z veřejných rejstříků a prověřování kreditu firem

Ve Stereu je v agendě Adresář možnost pohodlně prohlížet informace o firmách z registru ARES a výpisy z obchodního rejstříku, z živnostenského a ze statistického registru. Tuto funkci vyvoláte odkazem ARES nad údajem IČO (rámeček 1 v obrázku níže) nebo znabídky funkcí F10. Můžete si také ušetřit práci při zadávání nové firmy - místo vyplňování názvu firmy a adresy jen stisknete klávesy Ctrl+Shift+A, zadáte IČ a převezmete údaje.

V dialogu načtení informací z registru ARES jsou tři odkazy, pomocí nichž si můžete otevřít výpisy z jejstříků na internetu (2).Stereo umožňuje také zobrazovat kredit firem získaný z mnoha internetových zdrojů pomocí databáze Creditcheck. Program vás tak předem upozorní na možné problémy s odběrateli nebo dodavateli. U firem se objeví barevná ikonka - zelená když nebyla nalezena žádná "podezřelá" informace o možných problémech nebo oranžová, případně červená. V tom případě existuje jisté podezření, že se s firmou "něco děje" - třeba neplatí DPH, je v konkurzu či v likvidaci, nebo u ní proběhly jen nějaké změny.

Pokud u firmy uvidíte oranžový nebo červený semafor, můžete se podívat do rejstříků přes registr ARES, jak je uvedeno výše, nebo zjistit jestli není třeba zařazena mezi nespolehlivé plátce DPH. Máte také možnost klepnutím na semafor přejít do služby Creditcheck. Ta v bezplatné variantě obsahuje jen základní údaje, ale dá se objednat i plná placená varianta, která obsahuje rozsáhlý souhrn informací o každé firmě (viz. příklad). U placené varianty zadáte přístupový kód po klepnutí na semafor, pro bezplatnou variantu necháte kód prázdný. Cena neomezeného přístupu k detailním reportům (včetně zasílání upozornění na změny týkajících se vašich zákazníků e-mailem) je 990,- Kč/měsíc. Pokud vás tato služba zaujme, máte možnost si placenou verzi nezávazně na 1 měsíc vyzkoušet. V případě zájmu o vyzkoušení napište na info@creditcheck.cz.

Zpět na informace