Časté dotazy


Přenosy dat mezi počítači


Dotaz:
Jakým způsobem je možné přenést doklady z jednoho počítače na druhý?

Řešení:
Jestliže potřebujete přenést doklady vytvořené na jednom počítači do druhého v rámci stejné firmy a nemáte počítače propojené v síti, použijte funkci Přenosy dat. Volbu najdete v nabídce Ostatní / Přenosy dat.

1) odeslání dat

Můžete si vybrat doklady, které chcete odeslat nebo prostě vytvořit dávku, která obsahuje vše (a výběr provést až na straně příjmu).Upřesnění výběru dokladů (agenda, dokladová řada, časové rozmezí) provedete klepnutím na odkaz Nastavení.Po dokončení průvoce přenosem dat program vytvoří do předem vybrané složky soubor s příponou SDC.

Jestliže nemáte programy v jedné lokální síti, můžete pro uložení souboru s dávkou použít flash disk nebo složku v cloudovém úložišti (např. Google Disk, Dropbox, Onedrive).

2) příjem dat

Příjemce dávky se přepne do příslušné firmy a provede příjem v nabídce Ostatní / Přenosy dat / Příjem dat. Na straně příjemce je možné omezit rozsah přijatých dokladů v Nastavení. Pokud jsou v dávce obsaženy i doklady, které již ve firmě příjemce existují, ve výchozím nastavení se původní doklady nepřepisují. Není tedy třeba provádět žádné nastavení, program pouze přidá do agendy nové doklady.

Jestliže potřebujete přenést celou firmu se všemy daty, použijte zálohu a obnovu dat.Starý způsob přenosů dat
Jedná se o externí program, který se instaluje do složky s programem Stereo. Způsob práce je komplikovanější. Po instalaci zadejte tyto licenční údaje: Jméno: STEREO, Sériové číslo: 123456B307864.
Původní externí program pro přenosy dat - použijte pouze v případě, že nelze použít přenosy dat přímo v programu.


Zpět na seznam řešení