Aktuality, informace


Novinky ve Stereu 2019


Seznamte se s novými funkcemi Sterea 2019

1) Možnost zaheslování odesílaných dokumentů

Každou sestavu můžete při uložení na disk nebo odeslání e-mailem opatřit heslem a zabezpečit tak proti neoprávněnému přístupu. V kontextu ochrany osobních údajů a GDPR jsme připravili možnost šifrovat veškeré výstupy z programu pro předávání vašim klientům nebo obchodním partnerům.

Tlačítko pro zaheslování odeslílané nebo ukládané sestavy najdete v náhledu sestavy v panelu nástrojů.

zaheslování PDF

Pokud chcete pro konkrétní firmu (klienta) používat stále stejné heslo, můžete si jej uložit ve Správci sestav (Ctrl+P). Uložené heslo se nabídne pro heslování každé sestavy, kde jej můžete pro každý výstup ponechat nebo přepsat.

zaheslování PDF

Můžete také heslovat odeslílané nebo ukládané formuláře. Pokud toho chcete využít, je potřeba mít ve správci sestav zadané heslo. To můžete pak v editoru formulářů změnit před odesláním e-mailem nebo uložením formuláře do PDF nebo XML.

Mějte na paměti, že při předání zaheslovaného dokumentu druhé straně je vhodné sdělit jí heslo jinou cestou než např. e-mailem se zaheslovaným dokumentem.

2) Automatické vyhledání ID datové schránky úřadu při podávání formulářů přes datovou schránku

Pro většinu formulářů Finanční správy, zdravotních pojišťoven a ČSSZ už nemusíte hledat ID datové schránky. Stereo vám jej při podání automaticky najde a předvyplní v dialogu podání přes datovou schránku.

3) Nové funkce internetbankingu

Do agendy příkazů k úhradě jsme doplnili funkci na odeslání příkazu pro SEPA platbu v EUR (tzv. Europlatba). SEPA příkaz můžete vytisknout nebo vyexportovat pro načtení v internetbankingu většiny bank (ve formátu XML pain.001.001.03CZS dle normy ISO 20022).

Pro klienty FIO banky jsme doplnili možnost přímého propojení s bankou (přes API rozhraní). To umožňuje načtení bankovních výpisů přímo ze Sterea bez nutnosti mít předem uložené stáhnuté výpisy z účtu nebo odeslání příkazů k úhradě, které pak v aplikaci banky jen podepíšete. Stačí si pro FIO banku nastavit v Nastavení programu formát internetbankingu "FIO API". Ve webové aplikaci banky si vygenerujete klíč (token), který pak zadáte do Sterea nebo uložíte do souboru a v nastavení internetbankingu uvedete odkaz na něj. Podrobný návod ...

4) Sestava měsíčních obratů pro zjištění, zda neplátce DPH nepřesáhl obrat pro registraci

Najdete ji ve správci sestav hned nahoře ve složce Účetnictví.

5) Legislativní změny nejen ve mzdách

Pozorně sledujeme vývoj legislativy a jako každý rok, i letos máte Stereo připravené na nadcházející změny. K tomu samozřejmě všechny změny formulářů tak, jak je úřady průběžně vydávají.

Zpět na informace

Vyzkoušejte naši EET pokladnu